Spa Ynetimi
 


 
Anasayfa      Hakkımızda      İletişim     
Skip Navigation Links
 
 

 

SPA HABERLERİ

SPA İnsan Kaynakları ve Kariyer 

 
Son yıllarda, ülkemizin de gelişmiş ülkelerdeki nitelikli sağlık hizmetleriyle rekabet edebilecek düzeyde... 

AUSBILDUNGSPARTNER

Wellness - Nageldesign

Sport -Ausbildung


 

Facebook Spa Yönetimi twitter Spa Yönetimi


 

SEMİNERLER


SPA & WELLNESS MERKEZLERİNDE KURUM İÇİ & KURUM DIŞI PAZARLAMA VE SATIŞ SEMİNERİ / WORKSHOP

Tarih & Şehir: 23.12.2016 CUMA / İZMİR Saat: 10.00 –  18.00 Ücret: 150TL 


SPA & WELLNESS MERKEZLERİNDE YÖNETİCİLİK & LİDERLİK 

SEMİNERİ / WORKSHOP

Tarih & Şehir: 24.12.2016 CUMARTESİ / İZMİR Saat: 10.00 –  18.00 Ücret: 150TL 


SPA & WELLNESS MERKEZLERİ DANIŞMANLIĞI 

SEMİNERİ / WORKSHOP

Tarih & Şehir: 25.12.2016 PAZAR/ İZMİR Saat: 10.00 –  18.00 Ücret: 200TL SPA & WELLNESS MERKEZİNİZİN HEDEFLERİ BELLİ Mİ?


Türkiye’de genelde SPA Merkezleri küçük ölçekli işletmeler olduğundan ve birçoğu sadece yaz döneminde faaliyet gösterdiğinden dolayı hizmet kalitesine, müşteri memnuniyetine ve personel eğitimine yeterince önem verilmemektedir. Personelin eğitimi ve deneyimi ile ilgili sorunlar iki şekilde karşımıza çıkmaktadır... 
                                                                                devamı...
 

SPA merkezlerinin faaliyetlerini planlayacak, örgütleyecek, yürütecek, koordine edecek ve denetleyecek SPA yöneticiliği eğitimi almaya ne dersiniz?
SPA YÖNETİMİ YÖNETİCİLİĞİ DANIŞMANLIK EĞİTİM Yakın bir zamana kadar SPA denildiğinde akla gelenler sadece hamam veya masajdan ibaretti; fakat dünyada ve ülkemizde SPA sektörünün hızla gelişmesi hem SPA kapsamındaki hizmetlerin çeşitliliğinin artmasına hem de müşteri beklentilerinin değişmesine ve yükselmesine neden oldu. Bununla birlikte SPA merkezlerinde yeni görev tanımları ortaya çıkarak, yeni iş kolları oluştu. Natır-Tellak, Masöz -Masör, Terapist, SPA Resepsiyonisti, SPA Pazarlama & Satış Elemanı, SPA Kalite Uzmanı, SPA Yöneticisi, SPA Denetçisi... Ancak ülkemizdeki SPA merkezlerinde bu görevler altında çalışacak personel bulmakta büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Küreselleşen dünyamızda rekabet diğer sektörlerde olduğu gibi SPA sektöründe de üst seviyelerdedir. Ülkemizde SPA merkezlerinin faaliyetlerini planlayacak, örgütleyecek, yürütecek, koordine edecek ve denetleyecek SPA yöneticileri aranıyor. Bazı firmalar yöneticilerini yurt dışından getirirken bazı Türk SPA yöneticilerimiz ise bilgilerini yurt dışındaki SPA merkezleriyle paylaşmakta ve kariyerlerini yurtdışında sürdürüyorlar.

Günümüz SPA & WELLNESS sektörü çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. SPA merkezleri, otel SPA'ları, sezonluk çalışan SPA merkezleri, WELLNESS merkezleri, güzellik salonları, spor merkezleri gibi işletmeler günden güne çoğalmaktadır. Bu sektörün çok hızla gelişiyor olması rekabeti de beraberinde getirmektedir. Ancak rekabet gücünü artıracak yönetici ve personel sayısının az olması işletmelere dezavantaj sağlamaktadır.

Vizyon sahibi olduğunuzu, insan ilişkilerinizin kuvvetli olduğunu, yönetici vasfına sahip olabileceğinizi düşünüyorsanız ve bir de yabancı dil biliyorsanız belki yeni mesleğiniz SPA Yöneticiliği olabilir. Bu konuyla ilgili Şubat ayındaki İstanbul SPA Yöneticiliği Eğitimi tam sizin kariyer planlarınıza uygun olabilir.

www.spayonetimi.com 

 


SPA MERKEZLERİNDE TERAPİSTLERİN ÖNEMİNİ ANLAMA ZAMANI GELDİ!

SPA Merkezi Yönetimi EğitimSPA Merkezlerinde görev alan masörler, tellaklar ve terapistlerin sundukları hizmetin müşterilerin ihtiyaçlarına göre belirlenmesi ve uygulanması en önemli konulardan birisidir. Burada sunulan hizmet doğrudan insan sağlığını etkilediği için bilgili ve deneyimli personel tarafından kaliteli hizmetin sunulması müşterinin rahatlamasına, ...
 
                                                                                          devamı...

SPA & WELLNESS SEKTÖRÜ NASIL BU KADAR HIZLI GELİŞİYOR? 

Hızla gelişen bir sektör olan SPA ile ilgili dünya trendleri ve değişimlerine ayak uydurmak günden güne zorlaşmakta ve SPA merkezlerinin sayısının hızla artmasıyla rekabet üst düzeye çıkmaktadır. Bu noktada yapılacak farklılaştırma çabaları, SPA  merkezine rekabet avantajı sağlayacak ve rakiplerinin önüne çıkaracaktır.
SPA Merkezi Yönetimi DanışmanlıkGünümüzde otel tercihleri, içinde barındırdıkları aktivitelere ve bu aktivitelerin çeşitliliğine göre belirlenmektedir. Bireylerin otel tercihlerinde, otelin SPA veya WELLNESS Merkezinin olup olmamasının büyük etkisi olmaktadır. Çünkü, artık bireyler de yavaş yavaş SPA ve WELLNESS kültürü oluşmaya başlamıştır. Kişisel sağlıklarına kavuşmak, sağlıklarını geliştirmek ve günlük yaşam stresinden ve koşuşturmalarından uzaklaşmak için SPA Merkezlerine başvurmaktadırlar.

 SPA & WELLNESS YÖNETİMİ NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

SPA & WELLNESS hizmeti sunan işletmelerin sayısı günden güne artmaktadır. Ancak önemli sayıda otel işletmesi bünyesinde barındırdığı bu tip hizmetleri adlandıramamakta ve profesyonel yönetim yaklaşımlarıyla yönetilememektedirler. SPA Merkezi Yönetimi Danışmanlık

 

 

 


Tuz Odası Kurulumu
Tuz Odası Kurulumu


Spor Merkezi Kurulumu


Ozon Tek Yetkili Satıcısı
0232 422 40 41

 

 spayonetimi.com tüm hakkı saklıdır